Firmamız 1980 yılında HÜSEYİN ÜNER öncülüğünde inşaat sektöründe faaliyetlerine başlamıştır. Ticaret hayatında dürüstlük ilkesini prensip edinerek verdiği taahhütleri başarıyla yerine getirip ÜNER İNŞAAT imzasını atmıştır. Özel sektör ve kamu kurumlarına hizmet veren firmamız başarıyla sonuçlandırdığı birçok projeden sonra 2007 yılında ÜNER İNŞAAT HAFRİYAT NAKLİYAT PEYZAJ SAN. TİC .LTD.ŞTİ. adı ile yeniden yapılanmıştır.

Dünyada modernleşen ve hızla gelişen inşaat sektörüne yeni bir vizyon getirmeyi amaçlayıp , nitelikli kadrosuyla güven yaratan, işi zamanında bitirip teslim eden bir firma olmayı başarmıştır. Kurucumuz ALİ ÜNER öncülüğündeki firmamız müşteri menuniyetini esas almış, kaliteye önem veren, çevreye ve doğaya duyarlı dünya standartlarında ilerleyen inşaat teknolojisine uygun , profesyonel kadro ve planlama yeteneğine sahip, vizyonu olan bir firma olma noktasında kararlı adımlarla ilerlemektedir.

Bugün 18’e yakın iş kolunda çalışma ve faaliyetlerine devam eden firmamız 2009 yılında hayvancılık sektöründe de yerini alarak hizmet ve çalışma yelpazesini genişletmiştir.

Geçmişinden aldığı güçle yola çıkan ve bu yolda devam eden firmamız üstün hizmet anlayışıyla ilerlemeye devam etmektedir.

Asıl faaliyet alanı peyzaj, altyapı ve yol projeleri olan ÜNER  İNŞAAT problem tespit ve çözümü, projelendirme ve uygulama alanlarında kullanılan malzeme ve ekipman kalitesini pozitif ivmeyle sürekli geliştirerek müşterilerimizin ihtiyaçlarını kesintisiz bir şekilde tespit edip en mükemmel biçimde sonuçlandırmaktadır.

Projelendirme ve uygulama alanlarındaki uzman kadrosu, çağın gereksinimlerini yakalayan makine parkuru ile dünya standartlarında hizmet vermek, güncel olarak sektördeki gelişmeleri takip edip gerekli teknik ve idari işleri kuşaktan kuşağa aktarıp kalıcı eserleri teslim etmek firmamızın hedefleridir.

Doğru referanslar, uzmanlık, profesyonellik, güven ve iyi bir izlenim ÜNER İNŞAAT’ ın vazgeçilmezleri arasındadır.

İnşaat sektöründe uluslararası standartlarda ürün ve hizmetleri ile müşteri odaklılığını daima üst seviyede tutarak saygın ,güvenilir ve tercih edilen marka olma özelliğini arttırarak sürdürmek, her türlü kurum ve kuruluş dahil olmak üzere geniş müşteri grubuna ulaşarak inşaat sektörünün önde gelen isimlerinden olmaktır.